Jak zapakować paczkę dla kuriera?

Przesyłki o wadze do 31,5 kg Wytrzymałość i twardość opakowania zewnętrznego powinna być dostosowana do wagi i charakteru przewożonego towaru. Do zaklejania kartonów powinno się stosować jedynie taśmy firmowe, a nie szare. Odpowiednie zaklejanie kartonów taśmą.

 

Jak opisać paczkę?

Na opakowaniu zewnętrznym należy umieścić dane adresowe nadawcy oraz odbiorcy przesyłki. Z opakowania zewnętrznego należy usunąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki, a w szczególności stare listy przewozowe.

Jak zapakować paczkę do wysyłki?

Karton powinien być maksymalnie wypełniony przez zapakowany towar, a w przypadku niedoboru asortymentu w stosunku do rozmiarów opakowania powinny być zastosowane dodatkowe wypełniacze, aby uniemożliwić poruszanie się przedmiotów w paczce

Jak zapakować paczkę?

Dno i górna część opakowania powinny być dodatkowo usztywnione i wzmocnione. Zabezpieczenie wewnętrzne powinno wypełniać karton tak, aby znajdujące się w nim towary nie mogły się przemieszczać. Preferowane jest używanie form dostosowanych kształtem i wielkością do transportowanego towaru. Towar w paczce powinien być poprzegradzany tekturowymi przegródkami lub zapakowany w mniejsze opakowania jednostkowe tak, aby przewożony w liczbie kilku sztuk nie stykał się bezpośrednio ze sobą

Jak przygotować paczkę do wysłania?

Jeśli wymaga tego specyfika transportowanego towaru oraz zalecenia producenta, na kartonie powinny znaleźć się oznakowania ostrzegawcze: „nie rzucać”, góra/dół” itp.

W przypadku towarów, których specyfika może przyczynić się do oddzielenia listu przewozowego od paczki, należy dodatkowo zastosować wzmocnienie jako podkład pod foliową kieszeń na list przewozowy (np. folia stretch lub zaklejenie taśmą)

W czym wysłać paczkę?

Zabrania się połączenia kilku paczek szarą taśmą. Do połączenia należy stosować taśmę firmową nadawcy lub folię z indywidualnymi cechami Klienta.

Każda z takich paczek winna posiadać informację pozwalającą na ustalenie nr przesyłki. Na liście przewozowym w uwagach należy wpisać liczbę połączonych ze sobą paczek.

Przesyłki składające się z kilku sklejonych ze sobą paczek powinny być połączone w sposób uniemożliwiający rozdzielenie się ich podczas transportu.

Szukasz firmy oferującej tanie przesyłki kurierskie? Skorzystaj z oferty DPKurier! Jesteśmy partnerem firmy kurierskiej DPD. Zajmujemy się przewozem paczek z Polski do krajów europejskich oraz odbiorem przesyłek ze wszystkich krajów. Realizujemy zlecenia na terenie Polski oraz w innych krajach europejskich, jak Niemcy, Belgia, Czechy, Francja czy Holandia. Odbieramy paczki ze wskazanej przez Ciebie lokalizacji i dostarczamy je w wyznaczone miejsce. Zamówienia realizujemy szybko i sprawnie, oferując najwyższej jakości usługi w atrakcyjnych cenach.

Przesyłki kurierskie za granicę - jak działamy?

Jeśli chcesz nadać albo odebrać przesyłkę na terenie Polski lub innych krajów europejskich, DPKurier to szybki i tani kurier za granicę. Jak działamy?

  • Zamówienie usługi odbioru lub nadania przesyłki za granicę jest proste i szybkie - odbywa się poprzez formularz internetowy (służący między innymi do wyceny przesyłki);
  • paczki realizowane są od poniedziałku do piątku - odbierane ze wskazanego przez klienta adresu oraz dostarczane do wybranej lokalizacji;
  • w każdej chwili możesz monitorować status swojej przesyłki;
  • w każdym przypadku istnieje możliwość zlokalizowania przesyłki, co daje Ci gwarancję bezpieczeństwa oraz pozwala na precyzyjne ustalenie czasu dostawy.

Tanie przesyłki kurierskie - szybkość i skuteczność działania

Nadając przesyłkę za pośrednictwem DPKurier masz gwarancję sprawnego i skutecznego działania. Odbieramy paczki ze wskazanej przez Ciebie lokalizacji i dostarczamy je w wyznaczone miejsce (czas realizacji wynosi do dwóch dni roboczych, w przypadku przesyłek zagranicznych - nieco dłużej). Nadawanie i odbiór przesyłek jest prosty i bezpieczny, a realizacja każdego zamówienia odbywa się szybko i sprawnie. Każdą usługę zlecasz nam przez prosty formularz internetowy - jest to doskonałe rozwiązanie przesyłania przesyłek zarówno przez klientów indywidualnych, jak i sklepy internetowe lub firmy. Pozostaje Ci tylko bezpiecznie przygotować paczkę do nadania. Jak to zrobić?

  • Pamiętaj, ze wytrzymałość i twardość opakowania zewnętrznego powinna być dostosowana do wagi i rodzaju towaru znajdującego się wewnątrz przesyłki;
  • czytelnie umieść dane adresowe nadawcy oraz odbiorcy przesyłki;
  • zabezpiecz przesyłkę uniemożliwiając poruszanie się przedmiotów w paczce.

Następnie składasz zamówienie i opłacasz usługę, zgodnie z podanymi wymiarami i wagą paczki. Na koniec przekazujesz przesyłkę kurierowi - i gotowe! Szybkie i tanie przesyłki kurierskie za granicę? Zamów usługę z DPKurier!

2017-2022 Grupa DPKurier.eu